Fabiwiki:Privacy policy

Iš Fabiwiki.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Santrauka[keisti]

Jeigu tu tik skaitai Fabiwiki svetainę, informacijos yra surenkama ne ką daugiau nei įprastuose svetainių serverių loguose.

Jeigu prisidedi prie Fabiwiki projektų, tu viešai publikuoji kiekvieną surinktą žodį. Jeigu ką nors parašai, manyk, kad tai bus išsaugota visam laikui. Tai galioja straipsniams, naudotojo ir aptarimo puslapiams. Kelios ribotos išimtys yra aprašytos žemiau.

Publikacijos viki ir vieši duomenys[keisti]

Vien tik aplankius šias svetaines viešai neatskleidžiama tavo asmenybė (žiūrėk žemiau „Privatūs logai“).

Kai tu redaguoji bet kurį straipsnį Fabiwiki svetainėje, tu publikuoji dokumentą. Tai yra viešas aktas ir tu esi viešai identifikuojams kaip to pakeitimo autorius (-ė).

Autoriaus (-ės) identifikavimas[keisti]

Kai publikuoji puslapį, gali būti prisijungęs (-usi) arba neprisijungęs (-usi).

Jeigu esi prisijungęs (-usi), būsi identifikuotas (-a) pagal savo naudotojo vardą. Tai gali būti tavo tikras vardas, jeigu taip pasirenki, arba slapyvardis, jei esi užregistravęs (-usi) naują naudotojo vardą.

Jeigu esi neprisijungęs (-usi), būsi identifikuotas (-a) pagal savo tinklo IP adresą. Tai yra keturių skaičių serija, kuri nustato Interneto adresą, iš kurio prisijungi prie viki. Priklausomai nuo tavo Interneto ryšio, šis skaičius gali nuvesti tik iki stambaus Interneto paslaugų tiekėjo (pavyzdžiui, tavo mokyklos, darbo vietos ar namo). Gali būti, kad privatūs asmenys panaudos tavo IP adresą tavo tapatybės nustatymui.

Suinteresuoti žmonės gali atsekti tavo tikrą asmenybę pagal IP adresą. Todėl jei tau neramu dėl privatumo, gali prisijungti ir rašyti straipsnius prisidengęs (-usi) slapyvardžiu. Tokiu atveju tavo IP adresas nebus viešai rodomas. Jis bus kurį laiką saugomas wiki serveriuose. Todėl tavo IP bus pasiekiamas tik programinių sistemų kūrėjams (ang. developers) ir gali būti paviešintas žemiau aprašytomis aplinkybėmis.

Tam tikrais atvejais darbdavys labai lengvai gali atsekti tavo IP adresą ir pagal tai surasti visus pakeitimus Fabiwiki projektuose, todėl slapyvardis gali geriau apsaugoti privatumą. Tačiau atsimink kiekvieną kartą atsijungti, jei daliniesi kompiuteriu. Taip neleisi kitiems naudoti savo naudotojo.

Slapukai (cookies)[keisti]

Viki tau priskiria laikiną sesijos slapuką (PHPSESSID) kiekvieną sykį apsilankius svetainėje. Jei neketini niekada prisijungti, gali šį slapuką atmesti, tačiau be jo negali prisijungti. Užvėrus naršyklę, jis bus ištrintas.

Prisijungus gali būti priskirta ir daugiau slapukų (pvz. tokių, kurie išsaugo naudotojo vardą ar (pasirinktinai) slaptažodį, kad kaskart apsilankius svetainėje nereikėtų jo įvedinėti). Šie galioja iki 30 dienų. Gali juos ištrinti. Tai ypač patartina, jei naudoji viešą kompiuterį ir nenori, kad tavo naudotojo vardas būtų žinomas kitiems to kompiuterio naudotojams. (Taip pat tokiu atveju išvalyk laikinas naršyklės bylas cache)

Slaptažodžiai[keisti]

Fabiwiki projektų bendruomenės bendravimas tarp naudotojų didele dalimi priklauso nuo reputacijos ir pagarbos, kurią kiekvienas prisidedantis naudotojas turi susikurti. Vartojo slaptažodis yra vienintelė garantija, kad vartotojo indėlis (pakeitimų istorija) yra teisingas ir dirbtinai nepakeistas. Visi naudotojai yra kviečiami pasirinkti stiprius slaptažodžius ir niekada jais nesidalinti. Niekas tiesiogiai ar netiesiogiai viešai neatskleis kito naudotojo slaptažodžio.

Privatūs logai[keisti]

Kiekvieną kartą, kai tu aplankai bet kurią svetainę, tu siunti web serveriui daug informacijos. Dauguma web serverių reguliariai atnaujina prisijungimo logus, kuriuose yra saugoma dalis tavo atsiųstos informacijos. Logai gali būti naudojami išsiaiškinti, kokie puslapiai yra populiariausi, kokios kitos svetainės turi nuorodas į šį puslapį ar kokias Interneto naršykles lankytojai naudoja. Fabiwiki nenaudoja šių logų naudotojų veiksmams sekti.

Šie logai yra naudojami projektų statistikos puslapiams kurti; neapdoroti logų duomenys nėra paviešinami ir paprastai yra ištrinami po maždaug dviejų savaičių

Logų duomenis gali peržiūrėti programinių sistemų kūrėjai, norėdami išspręsti techninius nesklandumus, sekti interneto robotų veiksmus, kurie gali perkrauti viki serverius, ar labai retais vandalizmo ar piktnaudžiavimo atvejais atsekti tinklo adresą pagal naudotojo vardą.

Taisyklės apie privačių logų duomenų paviešinimą[keisti]

Fabiwiki laikosi taisyklės, kad asmenis galinti identifikuoti informacija, surinkta serverių loguose, bus paviešinama programinių sistemų kūrėjų, kuriems ši informacija yra prieinama, tik šiais atvejais:

  1. reikalaujant teisėsaugos institucijoms;
  2. gavus leidimą iš vartotojo, apie kurį duomenys yra paviešinami;
  3. kai surinkta informacija yra apie interneto roboto veiksmus ir kai ši informacija yra reikalinga išspręsti ar pademonstruoti techninius nesklandumus;
  4. kai vartotojas be perstojo atliko vandalizmo aktus ar kitaip trikdė vikį veiklą, duomenys gali būti paviešinti norint palengvinti IP adresų blokavimą ar skundo rašymą vartojojo interneto paslaugų tiekėjui;
  5. kai tai yra pagrįstai reiklainga norint apsaugoti Fabiwiki, jos naudotojų ar visuomenės teises, nuosavybę ir užtikrinti saugumą.

Fabiwiki taisyklės neleidžia paviešinti tokių duomenų jokiais kitais atvejais.

Informacijos atskleidimas trečiosioms šalims[keisti]

Visą Fabiwiki projektų tekstą galima naudoti GFDL nustatytomis sąlygomis.

Fabiwiki neparduos ir nesidalins surinkta privačia informacija, pavyzdžiui, elektroninio pašto adresais, su trečiosioms šalims, nebent naudotojas duotų tam sutikimą ar tai būtų privalu pagal įstatymą.

Informacijos saugumas[keisti]

Fabiwiki negarantuoja, kad tavo pateikta informacija nebus nelegaliai peržiūrėta. Ši informacija yra pasiekiama programinių sistemų kūrėjams.

Elektroninis paštas[keisti]

Vikipaštas[keisti]

Tu gali pateikti savo elektroninio pašto adresą savo nustatymų skyrelyje. Tai leidžia kitiems prisijungusiems vartotojams nusiųsti tai elektroninį laišką per viki (nebent ši funkcija yra išjungta tavo nustatymuose). Tavo adresas nebus atskleistas nebent tu atsakysi į laišką arba laiškas nepasiekęs adresato (tavęs) sugrįš siuntėjui (ang. bounce). Elektroninio pašto adresai gali būti naudojami Fabiwiki norint perduoti naujienas naudotojams didesniu mastu.

Jeigu tu nepateiki elektroninio pašto adreso, tu negalėsi nustatyti naujo slaptažodžio, jei pamirši senąjį. Tačiau tu gali susisiekti su vienu iš programinių sistemų kūrėjų, kad jie įvestų naują elektroninio pašto adresą į tavo nustatymus.

Tu gali ištrinti savo elektroninio pašto adresą iš nustatymų bet kuriuo metu.

Naudotojo duomenys[keisti]

Naudotojo duomenys, tokie kaip puslapių redagavimo laikas ar naudotojo atliktų pakeitimų skaičius, yra viešai prieinamas "naudotojo indėlis" skyrelyje. Kartais agreguota informacija yra publikuojama kitų naudotojų.

Naudotojo panaikinimas[keisti]

Naudotojų paskyros, jas sukūrus, negali būti panaikintos. Programinių sistemų kūrėjai turi galimybę pakeisti slapyvardį, bet tam reikia, kad pats naudotojas to pageidautų. Fabiwiki negarantuoja, kad slapyvardis bus pakeistas. Plačiau žiūrėti.

Ar konkreti naudotojo informacija bus ištrinta, priklauso nuo trynimo taisyklių tame projekte, kuriame ta informacija yra saugoma.

Teksto trynimas[keisti]

Teksto trynimas Fabiwiki projektuose neištrina jo visam laikui. Paprastuose puslapiuose kiekvienas gali peržiūrėti senas puslapio versijas ir atstatyti ištrintą/pakeistą tekstą. Jeigu visas puslapis yra ištrintas, bet kuris administratorius gali peržiūrėti, kas ištrinta ir atstatyti informaciją. Tik programinių sistemų kūrėjai gali visam laikui ištrinti Fabiwiki projektuose saugomą informaciją. Nėra jokios garantijos, kad taip atsitiks, nebent to reikalaujant įstatymui.